Środa, 24 Kwietnia 2024
 
Szukaj
 
ZAPYTANIE OFERTOWE

 

Diamenty Forbes 2020
Rejestracja:

Coraz częściej w procesach produkcyjnych istotna staje się rejestracja wartości fizycznych decydujących o jakości produktu.

ilustracja

Wynika to certyfikatów zapewnienia jakości lub przepisów prawnych określonych przez jednostki nadzorujące w odpowiednich branżach przemysłu.

Szybkość zmian warunków procesu oraz sposób ich zapisu i nośnik zapisu decydują o doborze systemu rejestracji.Rejestratory stacjonarne

ilustracja

Rejestratory stacjonarne pozwalają na zapis rejestrowanych danych w pamięci lokalnej, na nośnikach wymiennych lub na papierze.

Rozwój możliwości komunikacyjnych pozwala na bazie rejestratorów tworzyć sieci przemysłowe i archiwizować dane na komputerze.

Rozproszone systemy zbierania danych

Inną grupą urządzeń pozwalającą na pomiar i rejestrację parametrów procesowych są moduły pomiarowe pozwalające na tworzenie tzw. rozproszonych systemów zbierania danych. Są to urządzenia posiadające wejścia pomiarowe i wyjścia komunikacyjne. Stworzona sieć przemysłowa najczęściej podłączana jest do komputera gdzie archiwizowane są dane.

Rozproszenie modułów na obiekcie wiąże się z dużymi odległościami na których musi być zapewniona transmisja. Linie transmisyjne dla przemysłowych interfejsów komunikacyjnych RS-485 mogą osiągać ponad 1000m (bez stosowania układów wzmacniających-repeaterów).Urządzenia do rejestracji w naszym katalogu:
Dotacje na innowację. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego