Środa, 24 Kwietnia 2024
 
Szukaj
 
ZAPYTANIE OFERTOWE

 

Diamenty Forbes 2020
Ciśnienie:

Manometry

ilustracja

Najprostszym i jednocześnie najczęściej stosowanym przyrządem do pomiaru ciśnienia są manometry. Zapewniają one lokalne wskazanie wartości ciśnienia w klasie dokładności 1,6.

» zapoznaj się z naszą ofertą na manometry

Odwiedź również nasz nowy serwis dedykowany pomiarom ciśnienia: www.manometry24.pl

Przetworniki ciśnienia

ilustracja

Jeżeli chcemy przetwarzać wartość ciśnienia na standardowy sygnał analogowy i wykorzystywać sygnał w układach pomiarowych i regulacyjnych podstawowym urządzeniem staje się przetwornik ciśnienia. W zależności od wymagań klienta i warunków obiektowych można stosować inteligentne i analogowe przetworniki ciśnienia lub inteligentne i analogowe przetworniki różnicy ciśnień.

» zapoznaj się z naszą ofertą na przetworniki ciśnienia


Zasada pomiaru

ilustracja

Elementem pomiarowym jest piezorezystancyjny czujnik krzemowy lub tensometr oddzielone od medium przez membranę separującą i wybraną ciecz manometryczną. Układ elektroniczny odpowiada za wzmocnienie i standaryzację sygnału wyjściowego. Zalany silikonem układ elektroniczny znajduje się w obudowie o stopniu szczelności od IP 65 do IP 67 w zależności od zastosowanego przyłącza elektrycznego.Zalecenia montażowe

Ze względu na niewielkie gabaryty, przetworniki ciśnienia można montować bezpośrednio na obiekcie. W przypadku pomiaru ciśnienia pary lub innych mediów gorących należy zastosować rurkę syfonową lub impulsową. Zastosowanie zaworu manometrycznego przed przetwornikiem ułatwia montaż, umożliwia zerowanie lub wymianę przetwornika w czasie pracy obiektu.Do pomiaru poziomów i ciśnień wymagających podwyższonej odporności chemicznej (przemysł chemiczny) lub wykonania aseptycznego (przemysł spożywczy) przetworniki muszą być wyposażone w specjalne separatory dobierane w zależności od aplikacji.


Dotacje na innowację. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego